تـحـقـیـق کـن
تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

مقاله ای جامع و کامل در مورد آب و محیط زیست

آب، محیط زیست

فعالیت‌های مربوط به توسعه منابع آب تغییراتی را در محیط زیست بدنبال دارد .

اثرات زیست محیطی سیستم‌های توسعه منابع آب ، در ضمن مفید بودن می‌تواند مضر هم باشند . برای مثال مخازن سد ها اغلب بخش‌هائی از بستر سیل گیر رودخانه و نیز حوزه آبریز را تخریب می‌نمایند درحالیکه از طرف دیگر دریاچه‌ای بوجود می‌آورند و به این ترتیب بعضی از خصوصیات زیست محیطی و اکولوژی این رودخانه‌ها در حوزه‌های آبریز از دست میرود .

افزایش دمای زمین به این معنی است که سطح آب دریا بالا خواهد رفت و مناطق ساحلی و روخانه‌ها را غرقاب خواهد کرد و زندگی بیش از ۱۰۰میلیون جمعیت را به مخاطره خواهد انداخت . گذشته از آن الگوی بارندگی ها بی تردید تغییر کرده و کشاورزی مختل می‌شود ، همچنین این تغییر الگو باعث میشود که طوفان‌ها و گردبادها ، پرقدرت تر شده و موجب جاری شدن سیل شود .
همینطور امکان دارد که نواحی گرم و خشک جهان کوچک تر شوند و آز آنجا که این دگرگونی ها سریع خواهد بود

اکوسیستم های طبیعی یعنی زمین‌های مرطوب یا زمین‌های هموار و اصولا جانوران و گیاهانی که به زندگی در شرایط آب و هوائی معین خو گرفته اند ناگهان خود را با اوضاع متفاوت مواجه خواهند دید و همین مسئله باعث نابودی و انقراض بسیاری ازاین گونه های جانوری و گیاهی خواهد شد

tyytr - مقاله ای جامع و کامل در مورد آب و محیط زیست

بررسی اثرات آلودگی آب از دیدگاه زمین پزشکی و زیست محیطی

در حدود ۷۰ درصد سطح کره زمین بوسیله آب پوشیده شده است. آب به دلیل اینکه از ویژگی های فیزیکی و شیمیایی ویژه ای برخوردار است برای ادامه حیات جانداران ضروری است.

متاسفانه اکثر کشورهای جهان به دلایل مختلف فاقد آب آشامیدنی سالم هستند. محققین عقیده دارند در حدود ۸۰درصد کل بیماریها به دلیل مصرف آب آشامیدنی ناسالم غیربهداشتی روی می دهند.
EPA به منظور تعیین کیفیت آب آشامیدنی مناسب استانداردهای مختلفی را به وجود آورده است.

این سازمان استانداردهای آب آشامیدنی را به دو دسته تقسیم بندی کرده است که در زیر به آنها می پردازیم:
۱- استانداردهای اولیه
۲- استانداردهای ثانویه
استانداردهای اولیه: این استانداردها در واقع تعیین کننده حداکثر میزان آلاینده موجود در آب بر مبنای معیارهای سلامتی انسان است.
استانداردهای ثانویه: این استانداردهای اولیه در رده دوم قرار می گیرند و در برگیرنده برخی ویژگی های ظاهری آب مانند سختی و خورندگی هستند.
آب آلوده، آبی است که ترکیب آن تغییر کند و نمی تواند به صورت طبیعی مصرف شود بنابراین کنترل کردن مقدار عناصر کمیاب سمی و مشخص کردن آلودگی آب بسیار لازم و ضروری است.
منابع آلودگی آب شامل:
۱ منابع خانگی ۲- منابع صنعتی ۳- منابع کشاورزی و دامی ۴- منابع طبیعی

 

این تنها خلاصه ای از مقاله بود با خرید فایل کامل می توانید همراه با جزئیات کامل آن را مشاهده کنید !

پشتیبانی (از طریق تلگرام) : ۰۹۳۹۱۰۷۵۱۰۸

شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ این محصول، همان لحظه قادر به دریافت محصول خواهید بود. این فرایند کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام میپذیرد.جهت پرداخت مبلغ این محصول شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ محصول را پرداخت نمایید.

دریافت فایل بلافاصله پس از پرداخت وجه

قیمت ها را مقایسه و سپس برای خرید اقدام کنید

در ۱۰ و ۱۹ صفحه

 

خرید و دانلود

نظرات بسته شده است