تـحـقـیـق کـن
تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

در کلاس طبیعت چه زیبایی هایى را میتوان درک کرد؟

زیبایی های فصل زمستان , فصل پاییز , فصل بهار

زیبایی های فصل زمستان

طبیعت آنقدر زیبا و مسحور کننده است که هیچ وقت از تماشایش سیر نخواهی شد و هیچگاه جلوه هایی که دارد، برایت تکراری نخواهد شد.

درختان کاجی که با برف های فراوان سفید پوش شده اند، قندیل های بلند و زیبا، رودخانه ای که در میان برف ها جاری شده و تابش نور خورشید بر سرزمینی سفید رنگ که بسیار تماشایی است، این صحنه ها تنها متعلق به فصل زمستان هستند.

نحوه ی واکنش حیوانات هم به این فصل نیز بسیار  دیدنی است.

تماشای حرکت جمعی آهو ها، نشستن جغدی زیر بارش برف، پنگوئن هایی که از کودکان مراقبت می کنند

خرس قطبی و کودکش که متعلق به این فصل هستند و گوزن های شاخ دار که برای چرا بیرون می آیند نیز خالی از لطف نیست.

البته این فصل تفریحات متفاوت و جذابی هم برای ما انسان ها پدید می آورد.

جادوی طبیعت فصل پاییز

انسان همواره با ذوق و احساسات خویش ثابت نموده که عاشق زیبایی هاست. از میان تمام زیبایی هایی که پروردگار برایمان خلق کرده برخی رنگارنگ و جذاب تر به نظر می آیند. دنیای رنگارنگ نیز که یکی از شگفت انگیز ترین زیبایی های روی زمین است که روح آدمی را جلا می دهد.

در هر گوشه و کنار می بینیم تصاویری را که رنگ های شاد را با یکدیگر ترکیب نموده اند اما زمانی که به دنبال پدیده ای طبیعی از دنیای رنگارنگ بگردیم شاید فصل پاییز بهترین انتخاب باشد. ویدیوی امروزمان متعلق به فصل پاییز است.

اگر از دیدن رنگ ها در کنار هم لذت می برید یا اگر از دسته ی عاشقان پاییز هستید ویدیو امروز را به هیچ عنوان از دست ندهید و با ما همراه شوید. بیشتر از رنگ های گرم سخن می گوییم، اکنون نوبت به رنگ قرمز و زرد و نارنجی است که خودنمایی کنند و با گرمای خود به مهمانی طبیعت شور و نشاط دهند.

صدای پرندگان در میان درختان سر به فلک کشیده ای که سالیان سال در زمین جا خوش کرده اند تا اکنون در میان سالی این منظره را به چشمان ما هدیه دهند، مانند سرودی شاد در جنگل می پیچد.

36930 708 - در کلاس طبیعت چه زیبایی هایى را میتوان درک کرد؟

بدون شک شاهد یکی از زیباترین مناظر جهان می شویم زمانی که باد برگ های سست را در آسمان به رقص در می آورد و سپس بر روی آب جاری رودخانه می نشاند و درست در آن هنگام است که نگاهمان به رودخانه می افتد

رودخانه ای که آبی نیست و با رنگ های زرد و نارنجی و قرمز جلوه گری می کند. به راستی که این فصل، فصل قدم زدن و لذت بردن از حال و هوایی خاص است.

زیبایی های فصل بهار

در فصل بهار همگی در حال نو شدن و تازگی هستند؛ از ما انسان ها گرفته تا طبیعت زیبا.

هوا رو به گرمی می رود، روز ها بلند تر شده و برف ها در حال آب شدن هستند.

تمامی مناظری که با برف پوشیده شده و یخ زده بودند به جنب و جوش افتاده اند.

جاری شدن آب در رود های روان و ریزش های آبشار های پر قدرت همگی آمدن زیبایی ها را مژده می دهد.

2214509 - در کلاس طبیعت چه زیبایی هایى را میتوان درک کرد؟

پس از آب شدن این برف و قندیل ها نوبت به دانه های نهفته در دل زمین می رسد، کم کم رنگ سفید ناپدید می شود و همه جا با رنگ سبز پوشیده می شود.

در دل طبیعت چرخ می زنیم و دانه به دانه باز شدن گل ها را برایت به نمایش می گذاریم در رنگ ها و جلوه گری های متفاوت. همه ی حیوانات از این تغییرات بسیار خرسندند، از لانه ها و پناهگاه هایشان بیرون آمده و از هوای دل نشین لذت می برند.

بلبل ها هم نغمه ی شادی سر می دهند.

منبع کارناوال
توسط تحقیق کن

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 6 =