تـحـقـیـق کـن
تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

تحقیق در مورد شیر جنگل و خصوصیات اخلاقی شیر

چرا شیر سلطان جنگل است

 سوال جذابی است که جواب جذاب تری دارد! حتما تا به حال به این فکر کرده اید که در بین این همه حیوان چرا شیر را پادشاه جنگل می دانند. اگر تحقیق کرده باشید حتما جواب های قانع کننده ای هم گرفته اید در غیر صورت ما به این سوال ها جواب های جالبی خواهیم داد.

 

 

چرا ببر سلطان جنگل نیست

در بین حیوانات جنگل، حیواناتی مانند گوریل و فیل وجود دارند که جثه بزرگتری دارند و شاید بدن شان به نسبت سایر حیوانات دیگر ورزیده تر هم باشد. از لحاظ قدرت هم که اگر بخواهیم بررسی کنیم حیواناتی مانند خرس را می توانیم مثال بزنیم. شاید سرعت دویدن جانوارانی مانند پلنگ بیشتر از شیر هم باشد یا قدرت درندگی گرگ خیلی بالاست و یا اینکه خصلت مرموز روباه را در نظر بگیرید. یا دیگر حیوانات جنگل را در نظر بگیرید که خصوصیات بهتری از شیر دارند اما با همه این تفاسیر چرا باز هم شیر سلطان جنگل است؟ ما به شما می گوییم.

leones 800x375 - تحقیق در مورد شیر جنگل و خصوصیات اخلاقی شیر

از خصلت های بسیار خوب شیر این است خوی درندگی ندارد یعنی تا زمانی که گرسنه نشود به شکار فکر نمی کند. برعکس حیوانات دیگر که وقت و بی وقت به سمت هم نوع و غیر هم نوع خود یورش می برند و همینطور در زمان گرسنگی به بیش از اندازه خود چشم نمی دوزد. به اندازه نیازش شکار می کند. زمان گرسنگی هم به سمت حیوانی می رود که از همه قوی تر است. در اصطلاح امروزی ضعیف کش نیست. این را می توان از شکار نکردن حیوانات ماده باردار متوجه شد. رحم و مروت و مهربانی که در شیر وجود دارد در کمتر حیوانی می توان یافت.

 

دلایل سلطان بودن شیر

یکی از خصلت های شیر که به خصلت های پدر یا مادر خانواده شباهت زیادی دارد این است که در ابتدای شکار صبر می کند تا خانواده اش از شکار تغذیه کنند. درست مانند مادری مهربان که تا فرزندان را سیر نکرده است خودش لب به غذا نمی زند. این کار شیر نشان از از خودگذشتگی اش دارد.

یکی دیگر از دلایلی که شیر را سلطان جنگل می نامند، این است که روزی دیگر حیوانات را قطع نمی کند. در واقع وقتی یک شیر شکار می کند، هیچگاه باقیمانده شکار را از بین نمی برد و یا آن را دفن نمیک کند. اجازه می دهد تا دیگر حیوانات از آن تغذیه کنند. در آدم ها این خصلت به بلندنظران نسبت داده می شود.

 

خصوصیات اخلاقی شیر

شیر اگر حس کند دیگر از کار افتاده شده است خوش را از گله دور می کند تا مزاحمتی برای دیگر شیران ایجاد نکند. اگر شما دوست عزیز که این مطلب را می خوانید خلصتی از شیر در ذهن تان هست که ما به آن اشاره نکرده ایم؛ می توانید آن را در قسمت نظرات آن را بیان کنید تا ما با نام خودتان آن را در سایت منتشر کنیم.

همه ویژگی هایی که عنوان کردیم برگرفته از ویژگی های انسان هاست. حالا به خود نگاه کنید. ببیند آیا این صفات در شما هست؟ و یا حتی از یک حیوان هم پست ترید؟ مراقب رفتارمان باشیم و به خود غره نشویم و به یاد داشته باشید که:آدمی را آدمیت لازم است

توسط تحقیق کن

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 5 = 5