تـحـقـیـق کـن
تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

فواید پسته

پسته یکی از اعضای مهم و پای ثابت در آجیل‌های ایرانی بوده که به‌صورت طعم دار و ساده از آن استفاده می‌کنند. این ماده‌ی مغذی در میان کشورهای مختلف طرفدارهای زیادی دارد. ترکیه با مصرف ۱۰۷ هزار تن در سال بیشترین مصرف سرانه‌ی پسته را در جهان دارد.

پس از ترکیه اتحادیه اروپا  با ۸۳ هزار تن، چین ۷۷ هزار،آمریکا ۵۵ هزار تن، سوریه با ۵۲ هزار تن مصرف سرانه‌ی پسته دارند. در ایران متأسفانه مصرف سرانه‌ی پسته ۳۰۰ گرم است. جا دارد با توجه به اینکه ایران نخستین صادرکننده پسته‌ی جهان بوده، مصرف سرانه‌ی آن را در هر خانواده افزایش دهیم. برای شروع می‌توانیم این ماده‌ی مغذی را، به‌عنوان یک میان وعده‌ی مفید، در اختیار فرزندانمان قرار دهیم و آن‌ها را تشویق به یک تغذیه سالم و مفید کنیم.

 

خندان پرخاصیت

اگر دچار کم‌خونی هستید، مصرف تعداد محدود پسته در روز بسیار می‌تواند برای این بیماری مفید باشد. پسته یکی از مواد غذایی بسیار مفید  بوده که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد.با وجود اندازه کوچک پسته، اما میزان پتاسیم موجود در یک دانه آن برابر با پتاسیم موجود در یک پرتقال است.

مصرف پسته در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی بسیار مؤثر بوده و کلسترول بد را کاهش می‌دهد. برای تقویت مغز و ذهن می‌توان از این میان وعده‌ی خوشمزه استفاده کرد. اگر یک مشت پسته در خوراکی بچه‌ها بگذارید، انرژی و مواد بسیار مفید و ضروری را به بدنشان می‌رساند.

140284 - فواید پسته
پسته یکی از اعضای مهم و پای ثابت در آجیل‌های ایرانی بوده که به‌صورت طعم دار و ساده از آن استفاده می‌کنند. «لورا» پسته‌های طعم‌دارشده با نمک را در بسته‌بندی کاربردی و لیوانی شکل قرار داده تا به‌راحتی بتوانید آن را به همه جا ببرید.

 

 

 

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 1 =