تـحـقـیـق کـن
تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

تفاوت حیوانات وحشی و اهلی

حیوانات اهلی

حیوانات اهلی به حیواناتی گفته میشود که تولید مثل آنها تحت کنترل انسان بوده یا می‌تواند در کنترل انسان باشد. در اهلی‌ کردن حیوانات عواملی که در نظر گرفته می‌شد عبارتند از: تعلیم‌ پذیری، اندازهٔ حیوان، شاخ، رنگ، کیفیت پوشش حیوان، تولید گوشت و شیر.

حیوانات وحشی

هر چه از استوا به سمت قطب پیش میرویم اندازه موجودات و حیوانات وحشی بزرگتر میشود مثل پنگوئن ها – روباه – وال.
– گاو نر کور رنگ است و فقط نسبت به حرکات شنلی که گاو باز در مقابل چشمانش تکان میدهد به خشم میاید و دیگر فرقی نمیکند که شنل به چه رنگی باشد.
– وزن کل موریانه های جهان ده برابر وزن کل انسانها است.
– ادرار موش در زیر اشعه ماورا بنفش میدرخشد و همین امر باعث میشود که بازها بتوانند آنها را شکار کنند.گراز وحشی 1 - تفاوت حیوانات وحشی و اهلی

 

تفاوت حیوانات اهلی و وحشی

حیوانات اهلی

بعضی از حیوانات که می توانند در محیط زندگی انسانها زندگی کنند خطری ندارند حتی انسانها می توانند به آنها آب و غذا دهند و با آنها ارتباط برقرار کنند حیوانات اهلی یا دست آموز، غیر وحشی نامیده می شوند بعضی حیوانات کوچک و بعضی دیگربزرگترند.

گوسفند، بز ،اسب ،الاغ، گاوو سگ در روستاها و در نزدیک بعضی از شهرها با انسانها زندگی می کنند بعضی از آنها فایده های فراوانی برای ما دارند مانند گاو و گوسفند بعضی از این حیوانات ممکن است به  قفس یا محل خاصی برای زندگی نیاز داشته باشندمانند ماهیها که در آکواریم خانه ها نیز می توانند نگهداری شوند .

ما نمی توانیم در آپارتمان و محیط های خانگی از حیوانات نگهداری کنیم زیرا آنها به مراقبت خاص نیاز دارند و ممکن است سبب آلودگی محیط زندگی ما بشوند البته نگهداری طوطی و بلبل و بعضی پرندگان زیبا در قفس امکان دارد ولی به هر حال باید بدانید ما نباید حیوانات و پرندگان را در قفس نگهداری کنیم چون آنها نیز دوست دارند با دوستان و پرندگان دیگر باشند و آزاد زندگی کنند.

 

حیوانات وحشی

– حیوانات وحشی معمولاً در جنگل زندگی می کنند شیر و پلنگ و زرافه و غیره از این نوعند

– بسیاری از حیوانات دیگر مانند لاک پشت و میمون و پرندگان ، گوزن ، خرگوش ، گور خر ، روباه ، …… نیز در جنگلها به سر می برند

– بسیاری از حیوانات جنگلی دارای رنگهای مختلف هستند برای مثال گور خر خطوط سیاه و سفید بربدن دارد

– بعضی از حیوانات جنگلی بزرگ و بعضی کوچکترند.

– بعضی از حیوانات برای تغذیه خود از حیوانات دیگر و برخی از گیاهان و برخی از پرندگان استفاده می کنند.

– بعضی از حیوانات جنگلی و وحشی را می توانید در موزه ها وپارکهای طبیعی و باغ وحشها ببینید

– حیوانات طرز غذا خوردن، خوابیدن، راه رفتن و شکار کردنشان با یکدیگر فرق دارد

– بعضی از حیوانات معمولا در شهرها زندگی می کننند و شما می توانید بیشتر آنها را ببینید مانند سنجاب ، قورباغه ، پرندگان ، حشرات

– بعضی از حیوانات در زمستان به خواب می روند و در بهار بیدار می شوند

 

این تنها خلاصه ای از مقاله بود با خرید فایل کامل می توانید همراه با جزئیات کامل آن را مشاهده کنید !

پشتیبانی (از طریق تلگرام) : ۰۹۳۹۱۰۷۵۱۰۸

شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ این محصول، همان لحظه قادر به دریافت محصول خواهید بود. این فرایند کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام میپذیرد.جهت پرداخت مبلغ این محصول شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ محصول را پرداخت نمایید.

دریافت فایل بلافاصله پس از پرداخت وجه

قیمت ها را مقایسه و سپس برای خرید اقدام کنید

در ۱۰ و ۲۸ صفحه

فایل word

خرید و دانلود | ۲۸ صفحه

 

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

41 − = 36