تـحـقـیـق کـن
تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

همه چیز در مورد خودروهای تسلا

خودروی تسلا که این روزها بازار خودروهای برقی با استقبال خود و چشمگیری روبرو شده است. شرکت خودروسازی تسلا موتورز از پیشرو ترین شرکت ها در ساخت خودروهای برقی می باشد، این شرکت آمریکایی که توسط مارتین ابرهارد و ایلان ماسک تاسیس شد، ایلان ماسک در حال حاضر رئیس و مدیر عامل اجرایی این شرکت می باشد.
هدف از تاسیس شرکت خودرو سازی تسلا تجارت در ساخت خودروهای هیبریدی است. در ابتدا این شرکت به سمت خودروهای اسپرت و لوکس برقی رفت و کار خود را با آنها اغاز کرد اما چندی بعد بازار خودروهای سدان برقی و کامپکت را نشانه گرفت و در حال حاضر نیز فعالیت خود را در این زمینه بیشتر کرده است.

esla roadster - همه چیز در مورد خودروهای تسلا

نگاهی به اولین خودروی تسلا – تسلا رودستر

اولین خودروی تسلا مدلی تمام برقی با نام تسلا رودستر بود. خودروی تسلا رودستر قادر بود تا با یک بار شارژ باتری لیتیمی خود تا ۳۲۰ کیلومتر را بپیماید.
مدل اسپرت تسلا رودستر شتابی معادل ۳٫۶ دهم ثانیه را در ۱۰۰ کیلومتر داراست و در سال های ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۲ این شکرت توانست تعدادی بالغ بر دو هزار تسلا رودستر را در ۳۰ کشور مختلف جهان به فروش برساند.

طبق آماری که این شرکت در سال ۲۰۱۵ ارائه کرده است توانشته است حدود ۷۰ هزار خودرو برقی تولید کرده و در سراسر دنیا عرضه کند. یکی دیگر از ویژگی های مهم شرکت خودرو سازی تسلا در ماشین های خود رانندگی خودکار است.

این شرکت مدعی است به وسیله این قابلیت احتمال در تصادفات بسیار کاهش می یابد، این تکنولوژی با نام اتو پالت در دنیا شناخته می شود و تسلا در تمامی خودروهای خود از این قابلیت استفاده کرده است.

Tesla model 3 - همه چیز در مورد خودروهای تسلا

تسلا مدل ۳

نمایش عظمت و صرفه جویی و اقتصاد در یک خودرو . این اولین جمله ماسک مدیر عامل تسلا درباره معرفی این خودرو بود و واقعا هم همینطور است، این خودروی ۳۵ هزار دلاری تمام الکتریکی که با ظاهری جدید نسبت به دیگر خودروهای برقی تسلا به بازار عرضه شده است می تواند با هر بار شارژ مسافتی بیش از ۳۵۰ کیلومتر را طی نماید.

از مشخصات فنی تسلا ۳ می توان به شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتری این خودرو  در حدود ۶ ثانیه اشاره کرد و در تست های ایمنی قادر به دریافت ۵ ستاره از سازمان بین المللی تست ایمنی شده است.حداکثر سرعت آن ۲۱۰ کیلومتر در ساعت است و در تریلر های پایین تر شتاب آن افزایش پیدا میکند یعنی حتی کمتر از ۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

تسلا مدل ۳ دارای سقف شیشه ای یک پارچه و رانندگی خودکار است.این مدل که کمی کوتاهتر و باریک تر از مدل های پیشین یعنی تسلا ایکس و تسلا اس است با طراحی منحصر به فرد کابین داخلی سادگی و در عین حال زیبائی را برای خریداران این خودرو به ارمغان آورده است.

خودرو تسلا ساخت کجاست

شرکت خودروسازی تسلا به نمادی از خودرو سازی مدرن در ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است و کیفیت خودرو های این شرکت بی نظیر است.

Tesla in iran2 - همه چیز در مورد خودروهای تسلا

تسلا موتورز در ایران

آیا می توان در ایران خودروی تسلا خرید؟ آیا نمایندگی تسلا در ایران وجود دارد ؟ قیمت ماشین تسلا در ایران در چه رده ای قرار گرفته است؟ احتمالا برای شما نیز این گونه سوال ها پیش آمده است و مایلید بدانید آیا واقعا می شود خودروی تسلا را در ایران تهیه کرد یا خیر ؟

چندی پیش شرکت خودرو سازی تسلا جدیدترین مدل خود یعنی تسلا ۳ را با قیمت پایه ۳۵ هزار دلار معرفی کرد، این مدل که ارزانترین مدل خودروی تسلا می باشد ظاهری زیبا و قابلیت های خیره کننده ای دارد.

خودروی تسلا ۳ میتواند با هر بار شارژ مسری معدل ۳۵۰ کیلومتر را بپیماید و این تقریبا برای افراد متوسط می تواند به مدت یک هفته کافی باشد، یعنی راننده در هفته فقط یک بار نیاز دارد تا این خودرو را شارژ نماید. اگر نگاهی به خودرو های برقی در ایران بیندازیم متوجه می شویم که این تسلا ۳ قیمتی مناسب حتی در کشور ما دارد اما اگر دولت هزینه های واردات آن را حذف یا خداقل نصف کند.

این خودرو ها به دلیل پاکیزه نگه داشتن شهر و نقش مهم آنها در میزان کاهش الودگی می توانند جز خودرو هایی باشند که دولت هزینه گمرک تسلا را حذف و یا نصف کند تا مردم ترغیب به خرید خودرو های برقی در کشور باشند.

چیزی که مشخص است فعلا ایران نمی تواند خودرو های برقی را منتاژ کند و تا آن موقع بهترین کار برای ترغیب مردم از این نوع خودرو ها همین است. هر چند اگر تعداد این خودرو ها در ایران زیاد شوند باید ایستگاه هایی برای شارژ خودرو های برقی در نظر گرفته شود، پس می توان گفت فعلا امکان خرید خودرو های تسلا در ایران به نوعی امکان پذیر نیست .

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 78 = 85